Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Społeczna Straż Rybacka ( SSRyb) na terenie Powiatu Oleśnica została powołana przez Radę Powiatu Oleśnickiego, Uchwałą nr XVI/115/2000 z dnia 28 lutego 2000 roku, która ustanawia Regulamin Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Oleśnica. Stało się to możliwie dzięki art.12 pkt. 11 ustawy z dnia 5.06.1998r o samorządzie powiatowym (Dz.U. Nr.91 poz. 578 z późn. zm.) oraz art. 24 ust. 1 i 1 a ustawy z dnia 18.04.1985r, o rybactwie śródlądowym (tekst jedn. Dz.U. z 199r. Nr. 66 poz. 750) oraz § 2 uchwały nr. XII z 11.10.1999r Rady Powiatu Oleśnickiego w sprawie wyrażenia zgody na utworzenie przez Polski Związek Wędkarski Okręg Wrocławski Społecznej Straży Rybackiej na terenie Powiatu Oleśnickiego.
Strażnik SSRyb obowiązany jest, w czasie wykonywania swych czynności nosić oznakę SSRyb oraz na żądanie okazywać legitymację wystawioną przez Starostę. Strażnicy, Społecznej Straży Rybackiej, rekrutują się z członków Polskiego Związku Wędkarskiego, z Kół PZW działających na terenie naszego Powiatu. Są to przede wszystkim doświadczeni wędkarze i dobrzy koledzy, nie karani za czyny związane przede wszystkim z Ustawą o rybołówstwie oraz Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb, którym leży na sercu dobro nas wszystkich wędkarzy.
Strażnik SSRyb podczas wykonywania swych ustawowych czynności korzysta z ochrony prawnej przysługującej funkcjonariuszom publicznym, co w świetle przepisów kodeksu karnego (k.k.) z 6 czerwca 1997 oznacza, że:Strażnik SSRyb podczas wykonywania swych ustawowych czynności korzysta z ochrony prawnej przysługującej funkcjonariuszom publicznym.
Podstawowymi ustawami, jakie obowiązują w pracy SSRyb to; USTAWA z dnia 18 lipca 2001 Prawo wodne, USTAWA z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym, ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI z dnia 12 listopada 2001 r w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie, ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I GOSPODARKI ŻYWNOŚCIOWEJ z dnia 26 maja 1997 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym, ustawy i przepisy o ochronie przyrody, Statut PZW, Regulamin amatorskiego połowy ryb.
Podstawowymi ustawami, jakie obowiązują w pracy SSRyb to; USTAWA z dnia 18 lipca 2001 Prawo wodne, USTAWA z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym, ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI z dnia 12 listopada 2001 r w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie, ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I GOSPODARKI ŻYWNOŚCIOWEJ z dnia 26 maja 1997 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym, ustawy i przepisy o ochronie przyrody, Statut PZW, Regulamin amatorskiego połowy ryb.

INFORMACJA DLA WĘDKARZY

djUWAGA WAŻNY KOMUNIKAT. Aktualności | 2022-08-05 | Publikujący: PZW Okręg we Wrocławiu Wydrukuj Szanowni wędkarze!!! UWAGA WAŻNY KOMUNIKAT. Szanowni wędkarze!!! Ze względu na podejrzenie zatrucia rzeki Odry, do czasu otrzymania oficjalnych wyników badań wody, zwracamy się z apelem o niezabieranie złowionych ryb w celach konsumpcyjnych. Prosimy również o uważne śledzenie naszej strony internetowej. Komunikaty informacyjne będą wysyłane na bieżąco.

+48 666 870 587

ssryb_olesnica@ssrybolesnica.com

Get Adobe Flash player

Stradomia na rzece Widawa opis łowiska:

Akwen: Zbiornik Stradomia »
GPS: N 51o 27' 74" E 17o 65' 60"
Położenie: Województwo: Dolnośląskie » Powiat: Oleśnicki » Gmina: Syców
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Wrocław » (zobacz porozumienia Okręg PZW Wrocław 2019r »)
Regulamin połowu: Regulamin łowiska - według RAPR można wędkować z łodzi również według regulaminu,łodzie o napędzie wiosłowym - E / STREFA CISZY zakaz używania sprzętu pływającego o napędzie spalinowym od roku 2011 
Informacja o warunkach użytkowania zalewu „Stradomia”.
Aktualności | 2011-04-12 | Publikujący: Okręg PZW we Wrocławiu
http://www.pzw.org.pl/wroclaw/wiadomosci/44323/60/informacja_o_warunkach_uzytkowania_zalewu_8222stradomia8221

Dolnośląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych we Wrocławiu, Inspektorat w Oleśnicy informuje, że zgodnie z opracowaną i zatwierdzoną instrukcją eksploatacji i gospodarowania wodą na zbiorniku „Stradomia" w m. Stradomia Wierzchnia, gm. Syców ze względu na bezpieczeństwo oraz utrzymanie ciszy na całej powierzchni zbiornika zakazuje się korzystania z łodzi oraz innych urządzeń pływających o napędzie spalinowym z wyjątkiem Policji i WOPR oraz osób posiadających odpowiednie zezwolenie od administratora zbiornika.
Zezwala się natomiast na korzystanie (za wyjątkiem wyznaczonych sektorów: sektor wokół wieży przelewowej oraz teren kąpieliska) ze sprzętu pływającego poruszanego siłą mięśni lub wiatru, a także o napędzie elektrycznym (kajaki, łódki, rowery wodne, żaglówki itp.).

Noclegi w pobliżu: Syców - meteor
Tagi łowiska:

DOLNOŚLĄSKIE ZALEWYZALEWY Okręg PZW Wrocław

Łowisko,,Stradomia’’. Obwód rybacki nr.V.1rz.Widawa 1 nr.Łowiska 432

To łowisko jest super położone i wygodne w dojazd,można dojechać do samej wody,wystarczy tylko zjechać z trasy i po 150 m jest zbiornik.Wędkowanie na tym zbiorniku jest jak na każdym,trzeba się do wody przyzwyczaić i wykapować, na co i kiedy rybka bierze jest dużo Sandacza, Szczupaka,Suma dużej Płoci,Lina, Okonia i Leszcza..Za równo jak i pięknych okazów Karpia, za którym co roku w sezonie zjeżdża się dużo karpiarzy, by przeżywać niezapomniane brania i hol Dużej ryby.Na łowisku są miejscówki dla każdego,porośnięte trzciną,czyste piaszczyste brzegi jak i zwężenia w korycie rzeki,gdzie z wiosny pięknie bierze ryba!Cichość i przyroda sprawia, że świetnie się odpoczywa nad wodą z wędką w sąsiedztwie lasu i zwierząt,można cicho siedząc zauważyć Bobra lub z bliska obejrzeć ich żeremie, które są na terenie zbiornika.
Jednocześnie nie daleko od zbiornika na tej samej drodze dojazdowej z trasy A4 znajduję się Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
To piękny i bardzo duży obszar,Ośrodek przyrodniczy, w którym znajdują się niespotykane rośliny,krzewy drzewa kwiaty i cała fauna żyjąca na tych roślinach,można również kupić to wszystko w sadzonkach,godzinami można zwiedzać ten wielki obszar botaniczny jest to rozwiązanie dla całej rodzinki,kiedy przyjedzie na kilkudniowy wypoczynek wędkarski! Bliskość różnych sklepów i restauracji pozwala dobrze i nie drogo zjeść!Całość otoczenia sprawia, że wszystko jest na miejscu i rodzinka wędkującego nie będzie się nudzić!
Jest również pole namiotowe z barem i wygodami i piaszczystą do opalania plażą.Woda czysta i rybka z niej bardzo smaczna...Zimą jest prawdziwe eldorado w wędkowaniu z lodu! Piękne Okonie, Płocie, aż kijki trzeszczą!