Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Społeczna Straż Rybacka ( SSRyb) na terenie Powiatu Oleśnica została powołana przez Radę Powiatu Oleśnickiego, Uchwałą nr XVI/115/2000 z dnia 28 lutego 2000 roku, która ustanawia Regulamin Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Oleśnica. Stało się to możliwie dzięki art.12 pkt. 11 ustawy z dnia 5.06.1998r o samorządzie powiatowym (Dz.U. Nr.91 poz. 578 z późn. zm.) oraz art. 24 ust. 1 i 1 a ustawy z dnia 18.04.1985r, o rybactwie śródlądowym (tekst jedn. Dz.U. z 199r. Nr. 66 poz. 750) oraz § 2 uchwały nr. XII z 11.10.1999r Rady Powiatu Oleśnickiego w sprawie wyrażenia zgody na utworzenie przez Polski Związek Wędkarski Okręg Wrocławski Społecznej Straży Rybackiej na terenie Powiatu Oleśnickiego.
Strażnik SSRyb obowiązany jest, w czasie wykonywania swych czynności nosić oznakę SSRyb oraz na żądanie okazywać legitymację wystawioną przez Starostę. Strażnicy, Społecznej Straży Rybackiej, rekrutują się z członków Polskiego Związku Wędkarskiego, z Kół PZW działających na terenie naszego Powiatu. Są to przede wszystkim doświadczeni wędkarze i dobrzy koledzy, nie karani za czyny związane przede wszystkim z Ustawą o rybołówstwie oraz Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb, którym leży na sercu dobro nas wszystkich wędkarzy.
Strażnik SSRyb podczas wykonywania swych ustawowych czynności korzysta z ochrony prawnej przysługującej funkcjonariuszom publicznym, co w świetle przepisów kodeksu karnego (k.k.) z 6 czerwca 1997 oznacza, że:Strażnik SSRyb podczas wykonywania swych ustawowych czynności korzysta z ochrony prawnej przysługującej funkcjonariuszom publicznym.
Podstawowymi ustawami, jakie obowiązują w pracy SSRyb to; USTAWA z dnia 18 lipca 2001 Prawo wodne, USTAWA z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym, ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI z dnia 12 listopada 2001 r w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie, ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I GOSPODARKI ŻYWNOŚCIOWEJ z dnia 26 maja 1997 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym, ustawy i przepisy o ochronie przyrody, Statut PZW, Regulamin amatorskiego połowy ryb.
Podstawowymi ustawami, jakie obowiązują w pracy SSRyb to; USTAWA z dnia 18 lipca 2001 Prawo wodne, USTAWA z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym, ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI z dnia 12 listopada 2001 r w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie, ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I GOSPODARKI ŻYWNOŚCIOWEJ z dnia 26 maja 1997 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym, ustawy i przepisy o ochronie przyrody, Statut PZW, Regulamin amatorskiego połowy ryb.

INFORMACJA DLA WĘDKARZY

djUWAGA WAŻNY KOMUNIKAT. Aktualności | 2022-08-05 | Publikujący: PZW Okręg we Wrocławiu Wydrukuj Szanowni wędkarze!!! UWAGA WAŻNY KOMUNIKAT. Szanowni wędkarze!!! Ze względu na podejrzenie zatrucia rzeki Odry, do czasu otrzymania oficjalnych wyników badań wody, zwracamy się z apelem o niezabieranie złowionych ryb w celach konsumpcyjnych. Prosimy również o uważne śledzenie naszej strony internetowej. Komunikaty informacyjne będą wysyłane na bieżąco.

+48 666 870 587

ssryb_olesnica@ssrybolesnica.com

Get Adobe Flash player

Łowisko PZW Glinianki w Grabownie Wielkim opis łowiska:

Akwen: Staw Grabowno Wlk.Glinianki »
GPS: N 51o 20' 9" E 17o 25' 28"
Położenie: Województwo: Dolnośląskie » Powiat: Oleśnicki » Gmina: Twardogóra
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Wrocław » (zobacz porozumienia Okręg PZW Wrocław 2019r »)
Regulamin połowu: Wędkowanie na łowisku według RAPR z brzegu 24h
Obowiązuje rejestr połowu ryb!!!
Noclegi w pobliżu: Oleśnica - meteor
Tagi łowiska: DOLNOŚLĄSKIE STAWYSTAWY Okręg PZW Wrocław

 

Zbiornik PZW,, Glinianki ‘’ w Grabownie Wielkim….

To trzy stawy - zwane przez miejscowych - Mały ; / Miśkowski – duży / z wyspą i najgłębszy zwany ,,Beczką, własność PZW OK Wrocław gospodarz stawów Koło PZW Twardogóra nr 24 .
Stawy są systematycznie, co roku zarybiane rybą z przydziału Okręgu / rybą rodzimą i inną !!! Występują tu różne gatunki ryb między innymi – Karp, Szczupak, Sandacz, Leszcz, Okoń ,Płoć, Lin, Karasie Srebrzyste i Złote, Wzdręga, Węgorz, Amur, Tołpyga, Sum, Jaź . Woda stojąca ma to do siebie, że ryba nie wypłynie, specyfika dna i różna głębokość tych łowisk jak i miejsca, sprawia, że mają tu różne gatunki ryb świetne warunki do życia i rozmnażania się…Te łowiska istnieją już kilkadziesiąt lat, więc i ryba może mieć różne rozmiary, nigdy nie wiadomo, co może szarpnąć wędką, mają swój urok i tajemniczość są porośnięte naturalną roślinnością, brzegi dostępne do wędkowania i spędzenia nawet kilku dni urlopu. Miejsca o płaskim dojściu,zacienione koronami rosnących tu drzew jak i odsłonięte nasłonecznione! Również jest miejsce gdzie zawsze można się chłodzić w wodzie w upalne dni w granicach rozsądku! Można również rozpalić ognisko!!! Dojazd prawie do samego stanowiska, samochód w większości miejscówek jest za plecami, co stanowi wielkie udogodnienie przy spędzaniu czasu na rybkach! Dojazd do zbiorników również prosty i dogadany, ponieważ z obu stron glinianek prowadzą główne drogi wystarczy tylko skręcić i po kilku dziesięciu metrach jest się nad stawami! Pobliskie sklepy spożywcze umożliwiają zakupy potrzebnych artykułów spożywczych, Sklepy wędkarskie znajdują się w odległości 7 km od łowisk w Twardogórze…jest ich trzy! Zbiorniki są często kontrolowane przez SSR / Policję co zapewnia spokój odpoczywających nad tymi wodami! Oprócz tych łowisk, czyli trzech stawów znajdujących się wzdłuż drogi dojazdowej są również jeszcze inne stawy, znajdujące się w zasięgu ręki należą do UMiG Twardogóra,są imponujące w swojej dzikości, porośnięte bujną roślinnością brzegową, skrywają w swoich głębiach tajemnice rybostanu! Powietrze czyste, ponieważ okolice jak sama gmina należą do parku krajobrazowego ,,Dolina Baryczny’’ Każdy znajdzie tu swoje ulubione miejsce do wędkowania..!:)

Autor tekstu:Marek Więckowski

 

Mapa